Åland Runt 2019

Registrations

Number Boat name Sail number Boat type Skipper Multi2000 rating Registration day
1 Draken SWE333M Dragonfly 920 extreme Jan Törnqvist 1 24.2.2019
2 Evita FIN99 Iroques Mk1 Bosse Granfelt   1.4.2019
3 Dione FIN70 Snowbird 32 Robert Hagström 0,98 7.4.2019
4 Tyytikki FIN200 Corsair28cc Tapio Palva 1,05 10.4.2019
5 Magic M118 Farrier F-9A Erkki Schmidt 1,08 22.4.2019
6 Aranea SWE4 Seaon 96 crb Jan-Erik Palmquist 1,22 5.6.2019
7 Hummingbird SWE3 Seaon 96 Johan Grim 1,24 9.6.2019
8 TriX FIN126 Dragonfly 25 sport Teemu Miettinen 1,09 10.6.2019
9 KissMe SWE1 Kiss T30 crb Hans Ahlinder   10.6.2019
10 TriAnna FIN108M Dragonfly 1000R Mika Harju   1,04
11            
12            
13            
14            
15            
16            
17            
18            
19            
20            
21            
22            
23            
24            
25            

Final results

Place Boat name Sail number Skipper Sailed time Time Multi200
 1 Dione  FIN70 Robert Hagström     
 2 Trix  FIN126 Teemu Miettinen    
 3 Hummingbird  SWE3 Johan Grim    
 4 TriAnna  FIN108M Mika Harju    
 5 Evita  FIN99 Bosse Granfelt     
 6 Aranea  SWE4 Jan-Erik Palmquist     
 7 KissMe  SWE1 Hans Ahlinder    
 8 Tyytikki  FIN200 Tapio Palva    
 9 Magic  M118 Erkki Schmidt    
 10          
 11          
 12          
 13          
 14          
 15          
 16          
 17          
 18          
 19          
 20          

Results for first race day

Place Boat name Sail number Skipper Sailed time Time Multi200
 1 Humminbird  SWE3 Johan Grim 03:57:44 04:33:24
 2 TriAnna  FIN108M Mika Harju 04:31:33 04:42:25
 3 Dione  FIN70 Robert Hagström  04:52:23 04:46:32
 4 Trix  FIN126 Teemu Miettinen 04:28:46 04:52:57
 5 KissMe  SWE1 Hans Ahlinder 04:00:08 04:52:58
 6 Aranea  SWE4 Jan-Erik Palmquist  04:08:26  05:03:05
 7 Tyytikki  FIN200 Tapio Palva 04:59:19 05:14:17
 8 Magic  M118 Erkki Schmidt 04:45:42 05:31:25
 9 Evita  FIN99 Bosse Granfelt  07:35:00 06:35:51
 10          
 11          
 12          
 13          
 14          
 15          
 16          
 17          
 18          
 19          
 20          

Results for second race day

Place Boat name Sail number Skipper Sailed time Time Multi200
 1 Evita FIN99 Bosse Granfelt  05:40:30 04:56:14
 2 Dione FIN70 Robert Hagström  05:03:00 04:56:56
 3 Trix  FIN126 Teemu Miettinen 04:34:20 04:59:01
 4 Aranea SWE4 Jan-Erik Palmquist  04:06:15 05:00:26
 5 KissMe  SWE1 Hans Ahlinder 04:12:24 05:07:56
 6 TriAnna  FIN108M Mika Harju 04:58:28 05:10:24
 7 Hummingbird SWE3 Johan Grim 04:45:05 05:27:51
 8 Tyytikki FIN200 Tapio Palva 05:13:58 05:29:40
 9 Magic M118 Erkki Schmidt 05:10:46 06:00:29
 10          
 11          
 12          
 13          
 14          
 15          
 16          
 17          
 18          
 19          
 20          

Results for third race day

Place Boat name Sail number Skipper Sailed time Time Multi200
 1          
 2          
 3          
 4          
 5          
 6          
 7          
 8          
 9          
 10          
 11          
 12          
 13          
 14          
 15          
 16          
 17          
 18          
 19          
 20          

  • Etsi sivustolta

  • Viimeisimmät uutiset

    Oct 16
    SCTL ry:n vuosikokous 25.10.2019

    SCTL ry:n sääntömääräinen vuosikokous perjantaina 25.10.2019 klo 18.00 ravintola Harald Citykäytävä 2.krs Aleksanterinkatu 21, 00100 Helsinki

    » Lue lisää

    Mar 09
    SCTL ry:n kevätkokous 5.4.2019

    SCTL ry:n sääntömääräinen kevätkokous perjantaina 5.4.2019 klo 18.00 ravintola Harald Citykäytävä 2.krs Aleksanterinkatu 21, 00100 Helsinki

    » Lue lisää

  • Tapahtumakalenteri

    << Nov 2019 >>
    mtktpls
    28 29 30 31 1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 1
  • Kuvagalleria