Hallituksenjäsenet kautena 2015 ovat:

 

Puheenjohtaja Kari Karpio kari.karpio[at]gmail.com
Helsinki
Varapuheenjohtaja Jukka Henttu jukka.henttu[at]pp.inet.fi
Fiskars
Sihteeri, Varainhoitaja ja Hallituksenjäsen Minna Ryynänen minnajr[at]gmail.com
Helsinki
Hallituksenjäsen ja Kilpailupäällikkö Tapio Palva tapio.palva[at]helsinki.fi
Porvoo
Hallituksenjäsen Pekka Aalto pekka.aalto[at]polartek.fi
Kotka tel. +358 400 912559
Hallituksenjäsen Timo Salminen timo.salminen[at]lagoon.fi
Espoo tel. +358 400 465 050
Hallituksen varajäsen Antti Kanninen antkan[at]gmail.com
Espoo
Hallituksen varajäsen ja Webmaster Meri Miettinen meri.miettinen[at]gmail.com
Vantaa


This post is also available in: englanti

  • Etsi sivustolta

  • Viimeisimmät uutiset

    Feb 06
    Adressi veneverosta

    SCTL kehottaa allekirjoittamaan alla olevan adressin Veneveroesitys on käynyt lausuntokierroksella ja lainsäädännön arviointineuvoston käsittelyssä. Nyt on viimeinen hetki vaikuttaa. Pyydäthän myös kaikkia tuttaviasi allekirjoittamaan. Linkki adressiin: https://www.adressit.com/hallituksen_tulee_luopua_veneverosta Kiitos!   Båtskatte propositionen har varit för utlåtande hos lagberedningsutskottet. Nu har vi den sista chansen att påverka. Du ber väl också dina vänner och bekanta att skriva […]

    » Lue lisää

    Nov 25
    Åland Runt 2017

    Åland Runt regatta 2017 monirunkoveneille 4.7.- 6.7.2017 (ti-to) SCTL on päättänyt Åland Runt 2017 regatan järjestämisestä seuraavasti: Kilpailun reitti:    1. etappi: Maarianhamina (ÅSS) – Käringsund  4.7.2017 etappi: Käringsund – Hamnsundet 5.7.2017 etappi: Hamnsundet- Bärö (Kumlinge)/Glada Laxen 6.7.2017 Kilpailun järjestäjä: Glada Laxen (Henrik Beckman) yhteistyössä SCTL:n kanssa Mittasääntö: Multi 2000 Tervetuloa   preliminär utkast Åland Runt […]

    » Lue lisää

  • Tapahtumakalenteri

    << Jul 2017 >>
    MTWTFSS
    26 27 28 29 30 1 2
    3 4 5 6 7 8 9
    10 11 12 13 14 15 16
    17 18 19 20 21 22 23
    24 25 26 27 28 29 30
    31 1 2 3 4 5 6
  • Kuvagalleria